Jaké je to žít v celoročním mobilním domě

Představy bývají mnohdy zkreslené – mnoho výrobců celoročních mobilních domů prezentuje fotografie svých produktů na webových stránkách, tak máte alespoň zevrubnou představu, jak to uvnitř i zvenčí vypadá, ovšem podstatné je přesvědčit se o tom všem na vlastní kůži. Dokud zkrátka nenavštívíte vzorový objekt, vaše představa je vždy zkreslená. Měli byste se tedy rozhodovat na základě vlastní zkušenosti a být k těmto skutečnostem objektivní.

sekačka na trávu

Útulnost a praktičnost – kromě ceny mobilního domu celoročního https://www.lavarohouse.cz/ vás bude zajímat hlavně tohle. Velikost vnitřních prostor stylizuje běžný vícepokojový byt, záleží na jeho členění a dispozičním řešení, ovšem podstatné je, že se uvnitř necítíte stísněni, jako sardinky v plechovce. Domy jsou plně vybavené a zařízené tak, aby odpovídaly běžným moderním standardům.

zahradní kopretiny

Jak náročná je údržba objektu – velmi mnoho dotazů směřuje na toto téma, neboť máme mnohdy představu o tom, že budeme rok co rok běhat kolem stavby s nějakým nářadím a neustále cosi opravovat a renovovat. Není to tak docela pravda, podobné stavby jsou v provozu mnoho let po celém světě, zejména v zámoří tvoří dřevostavby početný segment celoročně obyvatelných objektů. Neznamená to tedy nutně, že je to pouze dřevo, které trouchniví a rozpadá se na dešti a pod vlivem mrazu a sněhových srážek. Ostatně, informace ohledně technologie výroby a údržbových prací se dozvíte při osobním setkáním s výrobcem.

A co zvenčí – obrovskou výhodou tohoto způsobu bydlení je venkovní prostor, obyvatelná zahrada. Tam ostatně trávíme většinu volného času od května do října, proto je velmi důležité vytvořit si ji podle vlastních představ. Zahrada může být ryze okrasná, případně oddělená od užitkové, členitá, zkrátka možností je mnoho a jde o to vybrat ten ideální pozemek, co vás osloví. Součástí vašeho bydlení může být i zahradní terasa, pergola, altánek, přístřešek pro auto, jezírko, skalka pro skalničky, živý plot s tújemi a celá řada dalších zahradních prvků.