Pomůže vám ketonová dieta s hubnutím a co všechno obnáší?

O štíhlé postavě sní řada lidí, je to totiž už takový trend, všichni by chtěli být štíhlí, ale cesta za vysněnou postavou bývá trnitá. Jak se s tím popasovat?

Pomůže vám ketonová dieta s hubnutím a co všechno obnáší?

Asi bychom jen těžko hledali někoho, kdo nikdy nezkoušel žádnou dietu. Pokud ani vám do vínku nebyla dána přirozeně štíhlá postava, jistě jste už také zkoušeli všemožné tipy a rady, jak zhubnout. Ono to ale zase tak těžké není, protože záleží hlavně na tom, jak moc se hýbeme a také na tom, co a kdy jíme. Z toho, co bychom měli jíst pak vycházejí i nejrůznější diety. I když je podle odborníků důležité jíst všechno ale s mírou, jsou tu i diety, které jsou zdravé a mohou pomoci. Nic se ale nemá rozhodně přehánět. Taková ketonová dieta je velmi populární, je ale poměrně těžké ji dodržet. Co všechno tahle hvězda mezi dietami obnáší?

pexels-photo-7613432

Už žádné sacharidy

Ketonová dieta https://www.bmikalkulacka.cz/ketonova-dieta/ v podstatě zakazuje konzumaci jakýchkoliv sacharidů, jejich příjem může být jen velmi minimální. Ty se mají nahradit bílkovinami a zdravými tuky. V tomto případě je to dieta docela solidní, protože dovoluje například konzumaci masa i toho tučného a dokonce i uzenin. Na druhou stranu se vylučují jakékoliv přílohy, pečivo a mnoho dalšího. Upřímně si totiž můžeme říct, že sacharidy najdeme téměř všude. A je tedy dost těžké, se jim úplně vyhýbat.

Odborníci se shodují na tom, že i sacharidy naše tělo potřebuje, samozřejmě v rozumné míře, vyloučit je tak ze stravy úplně není to nejrozumnější řešení. Na druhou stranu vám tato dieta může pomoci nastartovat hubnutí, zrychlit metabolismus a také vás bude motivovat. Výsledky jsou totiž více, než dobré. Opravdu to funguje, jenže přechod na normální stravu se také musí dost citlivě provést.

pexels-photo-1295572

Jak si jídlo připravit

Asi nejtěžší je v tomto případě příprava jídla. Jelikož se musí vynechávat sacharidy, je takřka nemožné stravovat se jinak, než domácími jídly či těmi připravenými v krabičkách. Ona totiž ketonová dieta zakazuje i konzumaci ovoce nebo některých druhů ovoce. Místo toho si můžete ale dát třeba oříšky. Určitě vám dietu ulehčí speciální balíčky jídel, které se dají zakoupit. Pak už se nemusíte o nic starat a jen si berete připravené jídlo každý den.

Ketonová dieta by se pak neměla nikdy držet příliš dlouho, obvykle se doporučuje držet ji dva až tři týdny a pak je nutná pauza.