Domov pro každého?

O potřebnosti domova pro člověka se mluvilo vždycky, a mám takový pocit, že v posledních letech zejména. A netvrďte mi, že vy jste to nezaregistrovali.
edinburský hrad
Mluví o tom nejenom jednotliví lidé, kterým je takového domova zapotřebí, ale třeba i všemožní ekonomové a politici. Ti posledně zmínění pak samozřejmě spíše proto, že si lze na tomto tématu vylepšit image a zvýšit prestiž a šanci na volební úspěchy, ale to teď nechme ležet stranou.

mládežnická ubytovna
Sotva se před několika lety dostala k moci levice, tisknoucí jako o závod peníze a strkající tyto do všeho, bylo kolem tolik zbytečných peněz, že se rozjel i byznys související právě s dostupným bydlením. Objevilo se dotované bydlení, objevily se superlevné a snadno dostupné hypotéky, objevily se řeči o tom, kdo všechno by měl být podpořen, aby žil důstojněji než doposud, aby dosáhl na lepší bydlení.
royal interior
A jakkoliv už tu se vše vrací aspoň trochu do „normálu“ a bydlení v souladu se zákony trhu zdražuje, nepřestávají naši mocní mluvit o tomtéž. Že se mají „sociálně slabí“ přestěhovávat z pochybných ubytoven do slušných bytů, bez ohledu na to, na kolik to přijde a zda si dotyční mohou vůbec takové bydlení dovolit a udržet, že se mají stavět sociální byty, tu na náklady státu, tu za peníze obcí a tu třeba i za nějaké ty dotace od Evropské unie.
Je to téma více než atraktivní, potenciálně všech lidí se dotýkající. A protože na to celá řada voličů slyší, slibuje se a slibuje. Nenaleznete snad ani jediný volební program, ve kterém by téma dostupného bydlení nehrálo jednu z klíčových rolí.
Je to pochopitelné. Každý by chtěl mít svůj domov, a ten, kdo si ho nemůže navzdory svému snažení (nebo kvůli svému nesnažení) dovolit, prostě nejednou na předvolební populistické sliby slyší.
Zdálo by se tak, že nepotrvá dlouho a všichni se svého bydlení, svého domova dočkají. Jenže to je jenom iluze. Už dnes totiž logicky prosakují zvěsti o tom, že není všechno zlato, co se třpytí, že nejeden slíbený dům či byt není ničím jiným než vzdušným zámkem. Protože to zkrátka a dobře nejde. Není možné, aby ta úzká skupina našinců, schopných se slušně uživit, zaplatila ze svých daní bydlení všem „potřebným“. Zejména těm, kdo se ani trochu nesnaží a spoléhají jenom na to, že se někdo jiný postará.
Prostě jsme měli, máme a budeme mít i nadále dost těch, kteří se na solidní domov nezmohou. Ovšem tak tomu prostě být musí. Nikdo nemůže mít všechno, co si jenom umane, každý se musí sám přičinit, aby měl kde hlavu složit. Kdo chce domov, musí si ho zasloužit. Bez výjimky, navzdory slibům od těch, kdo nic než slibovat neumí.
Ať už se to někomu líbí nebo ne.

Vůně domova


Znám spoustu žen a matek, které nepečou ani příliš rády nevaří. Dělají to proto, že musí a nemohou jídlo stále jen někde objednávat nebo chodit do restaurací. Občas je nahradí manžel nebo partner, kterého to v kuchyni baví o poznání víc, ale někdy netíhne k vaření a pečení ani jeden. Je mi pak trochu líto jejich potomků. Jsem totiž přesvědčené, že takzvané teplo domova vzniká mimo jiné i v kuchyni. Nejde jen o to, aby byl dostatek a výběr jídla, ale také o to, aby vám ho připravil někdo blízký. Když voní po bytě nedělní pečínka nebo maminčin koláč, to zahřeje u srdce a hned to jinak chutná. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Platí to nejen o té lásce partnerské, ale i o té dětské.
sušenky cookie.jpg
 A děti vám rády prominou určité nedostatky vašich kuchařských schopností, hlavně že jste jim něco udělali vlastními silami a že to dobře chutná. Jak to vypadá, na tom už tak nesejde. Děti také velice rádi a ochotně v kuchyni pomáhají. Vzpomeňte si na sebe, jak jste svojí mamince nebo babičce pod rukou uždibovali, ujídali těsto, olizovali vařečku nebo stěrku a dojídali zbytky krému. Není nad takovouto asistenci a rodiče nebo prarodiče to s dětmi určitě sbližuje. Zapomeňte v tu chvíli na výtky a na to, co je a není zdravé a užijte si tyto momenty se svými dětmi.
pečivo v košíku.jpg 
Zkuste si v pečení zavést určitý režim, třeba nedělní koláč nebo sobotní buchty, inspirujte se na internetu na různých blozích. Recepty mohou být různé, najdete zdravé i nezdravé, se sezónním ovocem, bezlepkové. Přizpůsobte pečení vašemu životnímu stylu a chutím rodiny.
Péci můžete nejen sladké, ale i slané. Vyzkoušejte třeba domácí pečivo z domácí pekárny. Ta udělá většinu práce za vás a víkendové ráno vám pak provoní vůně čerstvého chleba.  A jak bude všem u snídaně chutnat!
Pečení je prostě radost, i když sami neochutnáte nebo se vám občas něco nepovede.

Inteligentní bydlení!

Inteligentní budova
Inteligentní budova má mnoho společného s inteligentní domácností, ale je už od počátku stavěna tak, aby většinu prvků z ní již bylo možné ovládat přes počítačový systém. Jde tedy o teplotu v místnostech, kamerový systém, otevírání a zavírání oken a dveří, stahování žaluzií při prudkém slunci či rozsvěcování světla v případě, že se setmí. A do inteligentní budovy tedy, jak je patrné, se tento systém již zabuduje a není potřeba dělat jakékoli stavební úpravy.
inteligentní domácnost
Inteligentní domácnost
Oproti chytré budově pak stojí chytrá domácnost, která se také nazývá domácí ekosystém, protože v něm je mnoho dalších prvků, která pro domácnost pracují. Toto řešení je výhodné v tom, že není nutné celý systém zřídit naráz, ale jednotlivé prvky můžete přidávat postupně. Také si tím pádem můžete klidně i vybrat, co ve vaší domácnosti z inteligentních prvků použijete a nejvíc využijete. V této době nejvíce frčí tyto systémy na dvou platformách a to na Androidu a na iOS. Tedy na službách firmy Google a Apple stojí to, že můžete svojí chytrou domácnost ovládat a to bez dalších kabelů, protože jedou na principu připojení k domácí Wi-Fi nebo k Bluetooth.
 technologie inteligentní domácnosti
Jak už jsme si řekli, tyto inteligentní budovy či domácnosti lze tedy ovládat přes aplikace jednotlivých samostatných produktů a nebo i přes aplikace inteligentních Hubů, tedy přes aplikace, které sdružují ovládání více prvků. Existuje i samozřejmě již chytrá asistentka, které je hlasovým ovladačem těchto aplikací a umí již na některé hlasové pokyny reagovat.
Samozřejmě je zajímavé, ovládat různé věci v domácnosti či budově hlasem, nicméně to není cílem inteligentní domácnosti. Cílem těchto systémů je šetřit inteligentně energii tam, kde je to možné a ovládat různé věci právě na dálku tak, aby to prospělo domu či domácnosti a vám zpříjemnilo život.
Co tedy můžeme na dálku (pro představu) ovládat?
·         Stahování žaluzií, pokud je příliš slunečno (zabráníme vyhřívání interiérů a nutnost například zase dále a více používat klimatizaci
·         Osvětlení
·         Vytápění či klimatizace (nemusíme topit již celý den, když jsme v práci, abychom se nevrátili do chladného bytu, ale můžeme si zatopit, když z práce vyrazíme a k tomu můžeme nastavit teplotu pro jednotlivé místnosti)
·         Alarm
·Zavlažování zahrady

Co když nestačí peníze?

My lidé máme celou řadu potřeb, bez kterých se nedokážeme nebo aspoň nechceme obejít. Potřebujeme spoustu věcí, potřebujeme, aby nám leckdo poskytoval různé služby, a vesměs jsme v tomto závislí na pomoci ze strany jiných lidí. A proč nám v tomto vycházejí oni cizí lidé nejednou bez problémů vstříc? Přece proto, že jim za to, co nám poskytnou, platíme.

Když od někoho něco chceme, je zkrátka běžné, že mu za to zaplatíme. Tedy že mu dáme tolik peněz, na kolika se spolu dohodneme. A funguje to obvykle dokonale. Tedy pokud máme takové peníze, kterými se dá zaplatit.

kreslený bankomat

Jenže co když někdy takové potřebné finanční prostředky nemáme? Co když bychom si rádi něco zaplatili, ovšem ať hledáme, jak hledáme, nenalézáme tolik peněz, abychom to mohli ufinancovat?

Když k takové nepříjemné finanční situaci dojde, musíme pochopitelně peníze sehnat. Jsou přece i věci, bez kterých se neobejdeme nebo které bychom jen s obtížemi postrádali, a na ty se musí prostředky najít. Jenže jak?

Někdy se to dá zvládnout jedině tak, že si vezmeme půjčku. Tímto způsobem totiž můžeme přijít k dodatečným penězům, když nám ty vlastní zrovna nestačí, díky půjčce můžeme zaplatit i to, na co by jinak nebylo. Což je dobré, pokud se při tom dá akceptovat, že se budou muset půjčené peníze jednoho dne vrátit.

oranžová karta

A kterou půjčku si vzít?

Docela dobrou volbou je často nebankovní hypotéka bez registru hypotekybezregistru.cz. A kdo ví, co tato obnáší, ví dobře i to, proč je tomu tak. A ti, kteří to nevědí, by to asi měli také vědět, pro případ, že by někdy také takovou pomoc ve finanční tísni potřebovali.

U nebankovní hypotéky se především není nutno bát toho, zda člověk uspěje a získá ji. Díky povinné zástavě nemovitosti coby záruce splácení se tu není třeba obávat ani zbytečně vysokých nároků kladených na příjmy žadatele a jeho registry dlužníků, což dává naději na úspěch i těm, kterým by v bance nepůjčili. A proč to nevyužít?

Jaké je to žít v celoročním mobilním domě

Představy bývají mnohdy zkreslené – mnoho výrobců celoročních mobilních domů prezentuje fotografie svých produktů na webových stránkách, tak máte alespoň zevrubnou představu, jak to uvnitř i zvenčí vypadá, ovšem podstatné je přesvědčit se o tom všem na vlastní kůži. Dokud zkrátka nenavštívíte vzorový objekt, vaše představa je vždy zkreslená. Měli byste se tedy rozhodovat na základě vlastní zkušenosti a být k těmto skutečnostem objektivní.

sekačka na trávu

Útulnost a praktičnost – kromě ceny mobilního domu celoročního https://www.lavarohouse.cz/ vás bude zajímat hlavně tohle. Velikost vnitřních prostor stylizuje běžný vícepokojový byt, záleží na jeho členění a dispozičním řešení, ovšem podstatné je, že se uvnitř necítíte stísněni, jako sardinky v plechovce. Domy jsou plně vybavené a zařízené tak, aby odpovídaly běžným moderním standardům.

zahradní kopretiny

Jak náročná je údržba objektu – velmi mnoho dotazů směřuje na toto téma, neboť máme mnohdy představu o tom, že budeme rok co rok běhat kolem stavby s nějakým nářadím a neustále cosi opravovat a renovovat. Není to tak docela pravda, podobné stavby jsou v provozu mnoho let po celém světě, zejména v zámoří tvoří dřevostavby početný segment celoročně obyvatelných objektů. Neznamená to tedy nutně, že je to pouze dřevo, které trouchniví a rozpadá se na dešti a pod vlivem mrazu a sněhových srážek. Ostatně, informace ohledně technologie výroby a údržbových prací se dozvíte při osobním setkáním s výrobcem.

A co zvenčí – obrovskou výhodou tohoto způsobu bydlení je venkovní prostor, obyvatelná zahrada. Tam ostatně trávíme většinu volného času od května do října, proto je velmi důležité vytvořit si ji podle vlastních představ. Zahrada může být ryze okrasná, případně oddělená od užitkové, členitá, zkrátka možností je mnoho a jde o to vybrat ten ideální pozemek, co vás osloví. Součástí vašeho bydlení může být i zahradní terasa, pergola, altánek, přístřešek pro auto, jezírko, skalka pro skalničky, živý plot s tújemi a celá řada dalších zahradních prvků.

Ve dřevostavbě můžete bydlet už za pár měsíců

Není nad to bydlet ve vlastním. A ještě nejlépe s nějakou tou terasou a zahradou, mít kam vyjít ven kdykoliv se vám jen za chce a klidně třeba v pyžamu.

Máte už pozemek a čeká vás tak další rozhodování a zařizování? Otázkou, kterou si většina lidí, kteří se rozhodují pro vlastní bydlení se zahradou, je nejčastěji zda zvolit zděný dům nebo dřevostavbu. Může to být těžké rozhodování a je jasné, že každému vyhovuje něco jiného. Ovšem dřevostavby se v posledních letech dostávají do popředí a těší se velké popularitě.

rodinný dům

Toužíte po rodinném domě a chcete bydlet co nejdříve? Chtěli byste také ušetřit? Využijte skvělé možnosti a lákavých cen. Nechte si od firmy postavit čím dál více populární dřevostavby na klíč Vysočina. Pokud váháte, jestli jít do tohoto typu bydlení, možná vás přesvědčí níže uvedené výhody.

Koluje ovšem také dlouhá řada nepodložených mýtů. Je ale důležité se jimi nenechat odradit.

VÝHODY DŘEVOSTAVEB

  • rychlost zhotovení a montáže
  • během prací vzniká méně odpadu oproti zhotovení zděného domu
  • energetická úspornost
  • použití zdravotně nezávadných materiálů
  • suchá výstavba díky výrobě a sestavování jednotlivých dílů ve speciálních halách
  • větší užitný prostor díky nižší tloušťce nosných stěn
  • díky suchému procesu můžete stavět po celý rok
  • finanční úspora
  • lepší komfort bydlení v letním i zimní období
  • rychlejší zahřátí při topení

dům ze dřeva

Bydlete rychleji a levněji

Výhod je poměrně dost, co říkáte? Oproti zděnému domu mluví ve prospěch extrémně rychlá doba od započetí prací až do nastěhování. Všehovšudy to může být i jen pár měsíců. Pokud tedy na nové bydlení spěcháte, není co řešit. Určitě nebudete vaší volby litovat. Tento typ bydlení si velice rychle zamilujete, a to nejen pro jeho rychlé zhotovení, ale také pro jeho další výhody, které vám usnadní život a také ušetří vaši peněženku.

Tvorba www stránek Zlín

Webových prezentací jsou v nynější době plné mraky. Zároveň je nesmírně důležité pro existenci každé firmy mít webovou prezentaci vytvořenou. Pro to, aby www vyčnívali nad konkurencí je mít skvěle zpracovaný webdesign a byl dohledatelný snadněji než web konkurence. Takovou webovou prezentaci či e-shop, kde hodláte prodávat své produkty svým zákazníkům není radno zadávat k realizaci amatérům. Web totiž musí vypadat důvěryhodně a spolehlivě v očích zákazníka, a to není jen tak. Tvorba www stránek Zlín proto myslí na zadní vrátka a dokáže tomu při tvorbě webových stránek pro své partnery předejít. Navíc poskytují pro veškeré své partnery školení webových stránek, aby po spuštění webu si byli stránky schopni editovat sami.

programátor

Co se týče zabezpečení, je nutno vyzvednout důležitost SSL certifikátu, který v dnešní době musí mít každá www zajištěn a aktivní. SSL certifikát slouží především pro zabezpečenou komunikaci a pomůže to především zvýšení důvěryhodnosti webových stránek jak u samotných návštěvníků webových stránek, tak i vyhledávačů jako jsou Google, Seznam, Mozilla, Explorer, a další. Díky SSL certifikátu budete mít taky větší šanci dostat se na první příčky organického vyhledávání. A taky nebude hrozit riziko, že se návštěvníci nedostanou na www vůbec, jelikož jim vyskočí ještě před vstupem na stránky hrozba nezabezpečeného webu, která řadu potencionálních zákazníků odradí.
Dalším důležitým nástrojem pro větší bezpečnost je aktivace potřebných modulů/pluginů. Ty na druhou stranu zabezpečují webové stránky tak, že je mnohem těžší stránky prolomit a dostat se do samotné administrace celého webu. Pokud by totiž www hackeři prolomili, mohlo být to způsobit pořádnou paseku na zažitém a rozjetém webu, kterou si jen tak někdo představit nedokáže. Je tudíž doporučeno si nechat www vytvořit u profesionálů, díky kterým tyto bezpečnostní rizika snížíte na minimum.

web desing

V neposlední řadě správné nastavení SEO optimalizace zajistí webovým stránkám skvělé výsledky v organickém vyhledávání a dostání se na první příčky organického vyhledávání. Díky tomu budou webovky viděny v očích zákazníka jako ty s nejvíce relevantním obsahem uvnitř a dále je to už na zaujetí webu a jeho webdesignu, o který se naši profíci postarají a díky nasazení měřícího kódu Google Analytics budete mít celý vývoj pod kontrolou.

Asfora nabízí výhodné řešení

Nejedná se o nějakou věštkyni, která by snad svým uměním dokázala nějaké zázraky v našich domovech nebo pracovištích. Jedná se o základní řadu praktických pomůcek pro nás, které jsou určené pro přívod světla nebo elektřiny pro další využití. Asfora je totiž základní řada vypínačů a zásuvek od největšího výrobce Schneider. Je dostupná ve dvou základních barvách polar a marfil, což je krémový, velmi příjemný odstín.
oživlé světlo
Barva ale není tak důležitá, jako jejich naprostá spolehlivost a kvalita, což zaručuje skutečný standard a špičku na trhu. Navíc jsou velmi snadno sestavitelné, což má naprostou výhodu při výměně nebo i prvotní instalaci. Dále je možnost zakoupení i více početného rámečku a dodělat jednotlivou instalaci strojků. Zkrátka má široké zaměření a použití.
měřák elektro

Začínáme stavět nebo rekonstruovat

Vlastní bydlení je něco, po čem člověk skutečně touží. Udělat si v bytě přesně takový styl, jaký mu bude vyhovovat, aniž by se musel bát majitele. Základní věc, než se vůbec do něčeho pustíme je určit si místnosti. Hlavně jejich funkci, co a jak budou prezentovat. Rozvody vody a topení patří mezi další důležité věci, ale elektřina je v podstatě na prvním místě. Je dobré se zamyslet, co vlastně od daných prostorů budeme očekávat a podle toho se zařídit. Kuchyně například vyžaduje daleko více zásuvek, než jiné místnosti. Je zde více spotřebičů, které se budou používat, a to samé bude s osvětlením. Pro bezpečnou práci zde potřebujeme nejen kvalitní, jasné a zřetelné osvětlení, ale i další například intimní světlo. Pro všechno existují speciálně vytvořené zásuvky a vypínače, v různých provedeních a barvách. Případně pouze s barevnou dekorací rámečků nebo i celé plochy. Takže hra s barvami může začít.
světlo v jídelně

Vše na jednom místě.

Úplně ideální je zakoupení všech potřebných produktů na jednom místě, včetně zvonků, přepínačů a dalších komponentů. Navíc, pokud jsou i k dispozici skutečně výhodné konstrukční strojky a možnost většího výběru, případně designu. Svítit a zdroj elektrické energie zkrátka potřebuje každý z nás, tak proč si to nezjednodušit.