Výhody i rizika nebankovních hypoték

V České republice se můžeme setkat se společnostmi, které poskytují právnickým i fyzickým osobám tzv. nebankovní hypotéky. Ty se v mnohých ohledech podobají americkým hypotékám. Společnost vám půjčí peníze, za které ručíte nemovitostí. Nejedná se o účelový druh úvěru, tudíž můžete peníze využít na cokoliv. Pojďme si teď představit výhody a některá skrytá rizika, která vás mohou potkat v případě nebankovní americké hypotéky Fahd.

Kreditní karty

Některá rizika nebankovních hypoték

Nebankovní poskytovatelé primárně cílí na žadatele, kterým banka odmítla tak vysoký úvěr poskytnout. Nebankovní hypotéku je mnohdy možné získat bez doložení měsíčních příjmů. Některé společnosti navíc nenahlíží ani do registru dlužníků. V případě nebankovních hypoték je ale zapotřebí počítat s kratší dobou splatnosti. Společnosti v nebankovním sektoru vám navíc nepůjčí celých 100% hypotéky, ale pouze 50-70% zástavní hodnoty nemovitosti. V případě, kdy z jakéhokoliv důvodu nebudete schopni plnohodnotně splácet, může nemovitost propadnout ve prospěch společnosti. Odhad nemovitosti se může dle aktuální tržní hodnoty výrazně lišit.

Podpis smlouvy

Benevolentnost nebankovních úvěrů je navíc do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou, která se v takových případech může pohybovat i nad 10%. Na druhou stranu se jedná možná o jedinou možnost, jak si mohou rizikový žadatelé půjčit i větší obnos peněz.

Kdy se pro nebankovní hypotéku rozhodnout?

Nebankovní hypotéka je výhodný produkt pouze za určitých okolností. Lidé jí volí v situacích, kdy jim běžná banka již odmítá půjčit. Mějte na paměti, že vám banka nechce půjčit pro vaše vlastní dobro. Pokud jste si však přesto jisti, že dokážete úvěr zafinancovat, je nebankovní společnost jednou z možností. V případě, kdy se pro nebankovní hypotéku rozhodnete, řada společností vám vyjde vstříc velmi rychle.