Ketogenní dieta – ano nebo ne?

Dieta je zjednodušeně řečeno jakékoli omezení v jídle, kdy nemůžete sníst cokoli, na co máte právě chuť. Tou vůbec nejčastější dietou, kterou lidé drží, je dieta redukční. Jejím cílem je shodit nadbytečná kila tuku, která na sobě dotyčný má. Důvodů, proč mu vadí nadbytečná kila, může být více. Někdy jde pouze o vzhled, ale bývá to i kvůli zdravotním problémům, které nadváha či obezita způsobují. Není to tak úplně jednoduché dostat se do formy, shodit ta nežádoucí kila a udržovat své tělo v harmonii, aniž by dotyčný nepřišel o důležité vitamíny a minerály pro fungující organismus. Navíc hrozí tzv. jojo efekt, který nastává po návratu k původním stravovacím návykům a nejen, že přibere shozená kila, ale ještě se k tomu přidají další do zásoby, kdyby se dotyčný zase chtěl dobrovolně „mučit“.

keto dieta

Co tedy zázračná keto dieta, která je momentálně tolik populární?

Ketogenní dieta znamená, že vašemu tělu nedáte žádné nebo minimální množství sacharidů (uvádí se 50 gramů sacharidů a méně) a „donutíte“ svůj organismus brát si energii z jiného zdroje, tím jsou bílkoviny a tuky.

Ať už se rozhodnete keto dietu vyzkoušet či ne, poraďte se se svým lékařem, zda je pro vás tato dieta vhodná a nehrozí vám nějaké riziko.

goodly nápoje

Pokud vám lékař tuto dietu schválí, doporučí jinou dietu, nebo zkrátka potřebujete doplnit bílkoviny po sportovní aktivitě, nevynechejte nízkokalorický proteinový nápoj s vlákninou, který seženete na goodly.cz. Jedná se o prášek, který snadno přeměníte v nápoj a má vysoký obsah nejkvalitnějších proteinů, 24 minerálů a vitamínů, omega 3 mastné kyseliny z oleje lněného, trávicí enzymy, vlákninu z čekanky a velké množství probiotik. Svému tělu, tak doplníte vše, co potřebuje a zažene hlad díky vláknině. Jedna porce obsahuje pouze 2 – 3 gramy sacharidů, tudíž můžete nápoj konzumovat i během již zmiňované ketogenní diety goodly.cz. Na výběr máte z příchutí jako neutral, čokoláda, lesní ovoce a vanilka. Nápoj Goodly vám dodá všechny živiny, které potřebujete, vždy a všude.