Sbohem, peníze!

Už nějakou dobu probíhá v bankách stahování starších typů našich současných bankovek. Těch, které sice vypadají skoro stejně jako ty novější, ale mají tu smůlu, že mají například onen tenčí a jednodušší metalický proužek. Tyto bankovky se prostě liší, prý jsou někdy mezi lidmi pochybnosti o tom, zda jsou tyto vlastně platné, a tak se jednoduše stáhnou z oběhu. Aby tu nakonec zůstal od každého druhu bankovek jenom jediný, ten nejnovější, vzor.

čas jsou peníze

Jistě, je to poněkud hloupé zdůvodnění, protože kdo z nás ještě před nedávnem rozlišoval bankovky podle toho, zda mají nazlátlý nebo stříbřitý proužek, zda je tento širší nebo užší a zda má na sobě něco konkrétního napsáno, že? Všechny bankovky měly a mají dostatek nesporných bezpečnostních prvků, díky kterým lze ověřit jejich pravost, a tak se výše uvedeným rozhodnutím o povinném stažení z oběhu udělá možná daleko víc škod než užitku. Protože ti, jimž zůstane pomyslný černý Petr z nějakého důvodu v rukou, si ho po skončení platnosti budou muset odnést k výměně do konkrétní banky, a kdo promešká stanovenou lhůtu, ten už si bude moci svými stokorunami až dvoutisícovkami ze starší emise leda tak vytapetovat byt.

A tak zbývá jediné. Připravte se na loučení https://www.hypoteka-bez-registru.net/pripravte-se-louceni/, a to pochopitelně tak, že se budete co nejrychleji zbavovat bankovek, jejichž platnost se pozvolna chýlí ke konci. Abyste se jich zbavili, dokud je ještě čas. Je to sice možná smutné, ale je to zkrátka tak.

zloté bankovky

A pokud byste chtěli slyšet aspoň nepatrnou útěchu, mohu vám ji nabídnout. I když vás tato určitě rovněž nepotěší.

On totiž zánik některých dosavadních bankovek, které nás už brzy opustí, není vůbec tím nejhorším. Nejhorší je ekonomická politika našeho státu, kvůli které možná ani ty bankovky, jež zůstanou v platnosti, nebudou časem k ničemu. Stačí se podívat, jak roste inflace, tedy ceny. A kdo ví, jestli nebudou nakonec mít platné i neplatné peníze stejnou hodnotu. Tu nulovou.