Jak ušetřit na stěhování?

Říká se, že stěhování je horší, než když vyhoříte. Určitě máte zkušenosti s tím, když se člověk musí stěhovat a není to zrovna jednoduchá záležitost. Nejen, že vás to stojí čas, ale stojí vás to i nemalé nervy a případnou námahu. Proto je dobré si rozmyslet, jakým způsobem budete postupovat.
stěhovací krabice 
Stěhování na vlastní pěst
Jednou variantou je, že můžete využít vlastních možností stěhování vašeho bytu nebo domu. V tomto případě můžete ušetřit hlavně na tom, že nebude platit žádné náklady stěhovací firmě. Pokud vlastní i auto, tak jediné, co vás to bude stát, tak je benzín. Bude vás to stát vaše vlastní úsilí a možné těžkosti v rámci přenosu věcí, hlavně pak nábytku, který je velmi těžký.
rohový gauč 
Stěhování stěhovací firmou
Pokud si vybíráte stěhovací firmu, rozhodně dejte na doporučení. Lze hledat na internetu, což je také nejlepší varianta. Osobně velice doporučuji se seznámit se všemi podmínkami stěhovací firmy. Někde se totiž cena účtuje dle kilometrů a následně i za každé patro. Dále jsou různé příplatky za to, že v domě není výtah, za těžké věci, za obalový materiál a další věci. Je potřeba si vše dobře nastudovat, aby se člověk potom nedivil. Naopak existují firmy, kde platíte vyloženě za čas, tedy je zde hodinová sazba a skoro nic dalšího neplatíte. To je velice dobrá věc, pokud víte, že v domě není výtah, protože platit pak za každé patro bez výtahu příplatek se může hodně prodražit. Sám mám s tímto zkušenosti a na takovou firmu jsem narazil. Velice profesionální a milý přístup pracovníků. Určitě si zaslouží velké poděkování, protože všechno odstěhovat, musí mít opravdu sílu. Neplatil jsem zbytečně nic navíc, jen to, co bylo domluvené. Jelikož se stěhovalo do třetího patra bez výtahu, tak tahat postel a gauč nebylo vůbec nic jednoduchého. Dal jsem jim i poměrně dost peněz navíc. Zasloužili si to.
kartonový box 
Pokud se tedy potřebujete stěhovat, zvolte si, jak je to pro vás nejlepší. Každopádně si myslím, že i na stěhovácích se dá ušetřit a také vám vše bezpečně převezou. Vynesou vše do nového bytu, ve starém bytě (dle jejich služeb) rozmontují nábytek, zabalí a připraví k přepravě.