Romantické trampování

Cestování je příjemnou záležitostí. Má mnoho podob, a proto si ho každý představuje jinak. Pobyt v hotelu nebo penzionu, kde jsou nám poskytnuty veškeré kvalitní služby, je jistě příjemný. Pobyt pod stanem, se také v poslední době vrací do módy. Ale nechtěli byste si zkusit takový tramping?
zamilovaní ve tmě
Pro mnoho mladších generací, je to možná dnes už zapomenutý pojem, ale věřte, že takové cestování má něco do sebe. Toulání se křížem krážem krajinou, vám totiž krásně pročistí hlavu. Spaní pod širým nebem, je už, ale pro opravdové romantiky a nadšence tohoto stylu cestování. Výhoda je, že sebou nemusíte nosit moc zavazadel. Stačí vám karimatka a spacák. Do batohu hodíte ještě nějakých pár nezbytností a můžete vyrazit na cestu. Zvolíte-li si směr proti proudu Vltavy a vydáte se stezkou bývalých Svatojánských proudů, půjdete kouzelným skalnatým údolím.

Kultovní Svatojánské proudy, museli bohužel ustoupit Štěchovické přehradě. Přesto, tento úsek Vltavy zůstal krásný. Dříve Svatojánské proudy sloužili jako vodní stezka pro voraře. Po cestě uvidíte trampské osady a můžete dojít až k Štěchovické přehradě. Půjdete-li kolem osad už po setmění, uvidíte plápolat ohně a možná uslyšíte i zvuk kytary a zpěv, který bude doprovázet zurčení Vltavy a šumění lesů. Procházet budete i osadou Ztracenka. Není asi jediný tramp, který by tuto nejznámější osadu neznal. Jen málo, který  kout naší vlasti, je tak romantický.
Při toulání přírodou, nezapomeňte navštívit lomy Amerika.

Průzračně modrá voda, vás bude lákat ke koupání. To je bohužel přísně zakázáno. Tento kout, je také přímo určený k trampování. Vyberte si, ale raději období mimo prázdninovou sezónu. Přeci jen, si budete moci krásu přírody, vychutnat ve větším klidu.
jezero v horách
Zkuste někdy na chvíli opustit civilizaci a jděte se jen tak toulat přírodou. Možná, to bude pro vás silný zážitek, i přesto, že se budete domů vracet pokousaní od mravenců a komárů, za zkoušku to stojí.