Epická místa Bulharska, o kterých neví ani samotní Bulhaři

Thrácký megalit Buzkovgrad
Thrákové byly starověké kmeny, které obývaly území dnešního Bulharska. Moc se o nich bohužel neví, protože neměli písmo. Zůstaly po nich však působivé megality. Jedním z nich je ten Buzovgradský. Historikové jsou přesvědčení, že jeho účel byl pro zvláštní rituály. Megalit je navržen tak, aby sluneční paprsek během svítání v den letního slunovratu prošel otvorem megalitu a spadal na speciální symbol vytesaný na protější straně skály.
 bulharská pevnost
Kostel sv. Mikuláše v Sofii
Je známý jako ruský kostel a nachází se v samém srdci Sofie. Málokdo ví, že v suterénu kostela (druhý vchod vlevo) leží hrobka prvního strážce kostela. Traduje se, že pokud zapíšete své přání na kus papíru a necháte ho v kostele, přání se Vám splní.
 
Vesnice Kovachevitsa
Horská vesnice, které se podařilo zachovat své kouzlo z období obrození. Všechny domy jsou postaveny z kamene a dřeva s typickými kamennými dlaždicemi na střechách. V obci existuje několik penzionů a v okolí je mnoho horských stezek k prozkoumání nedotčené přírody. Místní obyvatelé jsou velmi vřelí a přívětiví.
 
Vodopád Hotnitsa
Nachází se v blízkosti města Veliko Turnovo a je známý především mezi místními obyvateli. Tyrkysově zbarvená voda padá z výšky 30 stop a je ideálním místem k osvěžujícím letním koupelím.
městečko v Bulharsku
 
Krytý most v Lovechu
Most je symbolem města Lovech a je jediným krytým mostem v Bulharsku. Byl postaven v roce 1876 slavným bulharským architektem Kolyu Ficheto. Byl navržen tak, aby pojal 64 řemeslných obchodů. Původní most byl zničen při požáru, ale v polovině 20. století byl znovu obnoven. Spojuje moderní část města se starou čtvrtí.
 
Skály Belogradchik
Většina lidí navštíví hrad Belogradchik aniž by vědela, že je to jen malá část této skalní oblasti. Jen pár kilometrů odtud můžete objevovat přírodní kamenné útvary, které jsou pojmenovány podle toho, co připomínají svým tvarem. Je tady například školačka, čarodějnice atd.