Zelená víla aneb absinthe

Zelená víla aneb Absinthe. Absint je alkohol opředený mýty. Snad nejzáhadnější alkohol všech dob. Dokonce byl jednu dobu zakázán, nesměl se ani vyrábět, ani konzumovat. Byly mu přisuzovány halucinogenní účinky. Byl to oblíbený alkohol bohémů, miloval ho Oscar Vilde a Vincent van Gogh si snad měl pod jeho vlivem uříznout ucho. Absint se vyrábí z bylin, pelyněk, anýz a také fenykl jsou jeho základní složky, často je můžeme najít pod pojmem svatá trojice. Přidávat se mohou ještě i další bylinky. Absint je hořký, jak by také ne, vždyť o pelyňku je obecně známé o jak hořkou rostlinu se jedná.

zelená víla

Tento svérázný alkoholický nápoj se vyznačuje svojí zelenou barvou, kterou získává buď přírodně přímo z bylin, nebo dobarvením. Jak jsme už zmínili, na dlouhou dobu se jednalo o zakázaný alkohol. Během této doby byl pečlivě zkoumán, byly probádány všechny jeho složky a jejich možné účinky, avšak halucinogenní účinky mu prostě prokázané nebyly. Jeho výroba i prodej byl opět umožněn. Absint neboli absinthe Lihovarek je prostě tady a je k mání pro opravdivé chlapáky a milovníky hořkých chutí. Jeden z nejlepší pravých absintů, kde není použito žádné barvivo a je vyráběn podle klasických postupů a receptur. Prostě pravý a kvalitní. Všimněte si, jak vysoká procenta alkoholu obsahuje.

absint

Před samotnou konzumací je proto nutné tento silný alkoholický nápoj naředit. Neoficiální pravidlo nám říká, ředit s vodou v poměru 1 : 3, nicméně každý ředí podle toho, co sám snese. Po naředění se nám nápoj zakalí, ale tento jev není na závadu, je to přirozená reakce na promíchání absintu s vodou. Pokud vás tento výjimečný chlapácký nápoj oslovil, pokud budete chtít vyzkoušet jeho tajemnou magii, stačí si ho objednat v internetovém obchodě Lihovárek a absint přijede až za vámi. Můžete se těšit, až uvítáte první hosty a nabídnete jim tento kouzelný mok. Jenom by bylo možná lepší tuto pánskou akci naplánovat, až bude vaše paní domu třeba v lázních. Síla absintu je neskutečná a může se stát, že se váš byt stane nocležištěm pro všechny vaše koštující kamarády.