Skákáním na trampolíně zlepšíte vlastní zdraví

O trampolínách se dočtete v mnoha zdrojích, že tento pohyb posiluje imunitní systém a s ním související i lymfatický systém, že jsou skvělou volbou pro podporu krevního oběhu a nervového systému, že mohou zlepšit trávení, napomáhat zdravému hubnutí, a že podporují dobrou náladu. To vše jsou samozřejmě tvrzení pravdivá, která se opírají o zkušenosti z let minulých, mimo jiné i z doby, kdy se trampolína využívala pro rekonvalescenci kosmonautů, co se vraceli z dlouhodobého pobytu v beztížném stavu na oběžné dráze.

holčička na trampolíně

My bychom se nyní rádi zaměřili na dolní končetiny a vysvětlili si pár informací, které v souvislosti se skákáním na trampolínách Goodjump, vyvstávají do popředí.

hopsání na trampolíně

Proč právě nohy – nejzdravější pohyb, co člověk může vykonávat, je ten, který zaměstnává právě nohy. Jsou to nejvíce svalnaté tělesné partie a při jejich práci musí srdce a krevní oběh vykonávat mimořádnou námahu, tím pádem se zvyšuje kondice a spolu s ní dochází k podpoře funkce všech ostatních tělesných systémů. U nohou to zkrátka začíná a kromě skákání byste neměli podceňovat ani chůzi, včetně té do schodů, anebo turistiku provozovanou v horském terénu. Výhodou trampolín je i ona měkká pružná podložka, s níž nepřetěžujete klouby a tolik netrpí páteř tak, jako při běhání

Hýždě, stehna, lýtka, chodidla – všechny části nohou na trampolíně řádně procvičíte, bude se vám dobře formovat postava, rychleji hubnout a udržet si díky endorfinům stále dobrou náladu. Na co bychom však neměli zapomínat, jsou chodidla a jejich přirozené vyklenutí. Odrazy od podložky při pohybu naboso zaměstnávají svaly, které klenbu udržují v patřičném tvaru, a nedochází tak k tvorbě ploché nohy – defektu, s nímž se stále ve značném počtu potýkají ortopedické ambulance. Plochá noha má značný vliv na nesprávné držení těla a mimo jiné i na problémy se zažíváním, neurologické potíže a nakonec i s depresemi, únavou a bolestmi hlavy.