Schodiště v domě – skvělý antistres a pomocník pro zdraví

Krásné na pohled

Zejména dřevěné schody jsou nádhernou ozdobou každého domu či bytu a můžete se o tom přesvědčit i na mnoha hradech a zámcích. Zámecké schody mívají navíc velmi roztodivné tvary, jsou různě široké, s odlišným stoupáním, s různě koncipovanými schodnicemi, až se nám z toho tají dech, s vědomím, že schody byly zhotoveny řemeslníky, kteří neměli zdaleka takové technické možnosti, jaké mají současné stavební firmy.

kamenné schody

Nebuďte líni, buďte aktivní

Krátce po Silvestru si lidé připomínají uplynulý rok, hodnotí jej a bilancují a rovněž si ukládají do budoucna různá splnitelná či nereálná předsevzetí. Jedním z nich je také „zhubnout nebo konečně začít se sebou něco dělat“. Ano, máme tím na mysli fyzický pohyb, ovšem někdy stačí jen docela malá změna, není nutné obouvat tretry a sprintovat po atletickém tartanu, k lepší fyzické kondici se mohou hodit i docela obyčejné schody.

ocelové schodiště

Po schodech se dá chodit svižně, běhat, vybíhat schody po třech, a to vám dá pořádně zabrat. Je to perfektní trénink, mnohdy lepší, než běhání v parku. A kdo není líný, může tímto způsobem shazovat kila a vylepšovat kondici i v pohodlí domova, stačí jen pořádně větrat a nemusíte ani chodit ven, když je zrovna nevlídný a deštivý podzim, nebo kluzká námraza.

Antistres

Zvládat stres pomáhají různé antistresové pomůcky, můžete se o tom na Internetu běžně dočíst a dovědět se, že vám pomohou kinetický písek, chytrá plastelína, různé míče a míčky, gumové posilovací kroužky zápěstí, masážní podložky na chodidla atd. Samonosná schodiště – to je také svým způsobem antistres, již po několika minutách chůze po schodech se uvolní do krve hormony štěstí (endorfiny) a ty převálcují hormony stresové. Když k tomu doplníte vhodnou stravu, máte opět perfektního pomocníka přímo ve svém domě a nemusíte zbytečně utrácet za další předměty.