Optické zvětšení prostoru nemusí být složité nebo drahé

Malý byt nebo pokoj se může zdát jako velký problém, protože vypadá neustále plně. Vůbec tak ovšem vypadat nemusí. Úplně stačí, když uděláte pár jednoduchých a často levných změn, které zcela změní vzhled místnosti. Optické zvětšení prostoru je nejlepší odpovědí na vaše problémy. Dnes se podíváme, jak toho dosáhnout a užít si nádherného, vzdušného domova.

Multifunkční obývací poko

Dekorace a rozmístění nábytku hraje velkou roli

Existují dekorace, které mají sílu zvětšit každý interiér bez výjimek. Patří mezi ně například zrcadlo a lesklé předměty, které najdete v každém obchodě s nábytkem. Co přesně si vyberete je samozřejmě na vás, ale zrcadlo je vždy skvělou volbou. Dekorace všeho druhu navíc pomohou se zútulněním celého bytu.

Výběr a rozmístění nábytku je velmi důležité, protože se jedná o velké předměty. Řadě se mezi to také přístupová cesta do patra (pokud ho máte). Ocelové schodiště https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-94-kovove-schody je velmi jednoduché, vzdušné a nebude v prostoru působit těžce. Nábytek byste měli stavět více do prostoru dál od stěn, protože to vytvoří jednotlivé zóny a místnost bude působit mnohem větší a vzdušnější.

Ocelové schodiště interiér

Stejně důležité jsou i rostliny a barvy

Možná vás to ani nenapadlo, ale živá zeleň vám může hodně pomoci. Nejen, že vyčistí vzduch, ale také bude pokoj působit větším dojmem. Mnoho druhů rostlin má navíc pozitivní vliv na lidskou psychiku, takže se budete cítit lépe, pohodlněji a vaše návštěvy také jistě potěší, když u vás uvidí něco živého a zeleného (případně kvetoucího).

Barvy jsou takovou samozřejmostí, že na ně už nikdo nemyslí. Je pochopitelné, že s tmavými odstíny bude pokoj vypadat menší. Vsaďte proto na bílou a světlé barvy. Neměli byste to ale přehánět. Máte-li bílé stěny, zvolte v interiéru jeden nebo dva kontrastní body, které dodají místnosti zajímavého vzhledu. Ani kontrast ovšem nesmíte přehnat, jinak to bude vypadat podivně.