Jak bojovat proti potkanům – Zbavit se jich není vůbec snadné!


Hlodavci si vždycky najdou cestu do domovů nebo jiných objektů, kde mohou škodit a přiživovat se. Jak se jich ale zbavit? S potkany je práce hodně.

Jak bojovat proti potkanům – Zbavit se jich není vůbec snadné!

Hubení hlodavců v domácnosti nebo v jiném objektu, kde se zabydleli a škodí tam, není nikdy jednoduché. Pokud se ale setkáte rovnou s potkany, čeká vás ještě složitější úkol, než kdybyste narazili na myši. Potkani jsou totiž velmi inteligentní a kromě toho umí být i velmi agresivní. Jen tak na ně tedy políčit past nejde, musí se na to chytře. Co nejvíce pomáhá?

pexels-photo-1051316

Inteligentní hlodavci

Potkani patří stejně jako krysy k velmi inteligentním hlodavcům. I když jsou poměrně velcí, dokážou se protáhnout i úzkými skulinkami a potravu si moc rádi hledají právě v lidských příbytcích nebo se umí objevit v průmyslových a jiných objektech, kde najdou útočiště a potravu. Jejích následná deratizace dá ale poměrně zabrat. Potkani totiž opravdu přemýšlí a navíc si pamatují. Jedním ze způsobů, jak se jich zbavit je nastražení pastí. Ovšem pozor, tohle funguje jen na osamocené jedince. Pokud totiž potkan vidí jiného potkana, který vlezl do pasti, která jej usmrtila, už tam nikdy sám nevleze a varuje i ostatní. A to je jen začátek.

Oni se potkani totiž umí i bránit, často se stává, že se lidé snaží potkany zahnat do kouta, když je ale tento hlodavec v ohrožení začne se bránit a může být i docela agresivní. To je je samozřejmě pro člověka nebezpečné, oni potkani totiž mohou přenášet nemoci. Nejlépe se lze proti potkanům bránit už pouhými preventivními kroky. Víme totiž, co je přitahuje. Nikdy tak nenechávejte zbytky jídel u popelnic, jakmile se potkani mohou snadno dostat k potravě, místo už jen tak neopustí. V případě výskytu nebo při podezření na výskyt potkanů v okolí, je nutné zajistit všechny otvory, kterými by se potkani mohli dostat dovnitř do domu či objektu.

pexels-photo-774731

Když síly nestačí

Potkanů se zbavuje opravdu těžko, tyto zvířata sice nemají ráda hluk, ale umí si na něj zvyknout. Dalším způsobem může být nastražování pastí, které vydávají zvuky, které potkani nesnáší, ovšem pozor, i na takové zvuky si oni umí po čase zvyknout a tak je tato metoda později neúčinná. Potkan jak se zbavit Praha-deratizacnisluzby. Možností je pak už jen svolání odborné deratizační služby, která používá především účinných jedů. Odborníci už zkrátka na potkany mají větší páky a vědí lépe, jak si s nimi poradit.

Pokud se u vás potkani objeví, zbystřete. Zejména pokud máte malé děti, opravdu mohou přenášet nemoci nebo být agresivní. Na potkany pak ještě někdy platí kočka, pořízením tohoto zvířete se jich také můžete konečně zbavit.