Zatočte s vedry

K horkým letním dnům patří plavání. Ovšem pozor, plavat byste měli pouze ve vodách které nejen dobře znáte, ale které jsou zároveň dostatečně čisté.

Zatočte s vedry

Už je to tady, chtělo by se říci. Letní sezóna konečně začíná, což je pro většinu populace dobrá zpráva, ale to se může poměrně rychle změnit. A to, když se zase bude jednat o léta, během kterého dominují tropické dny. To rozhodně není žádná výhra, jelikož všeho moc škodí. Příliš velké výhně totiž mají za následek únavu, dehydrataci a další desítky negativních vlivů, které nás ohrožují na zdraví. Je tedy dobré hledat zchlazení všude ke se dá. To však neznamená trávit veškerý volný čas v supermarketech, které jsou klimatizované. Majitelé zahrádek a dvorků si mohou doma vytvořit vlastní koupací plochu. Je to sice poněkud dražší řešení, ale ideální.

Hotelový bazén

Mít vlastní koupací plochu, a to ať už v podobě jezírka, případně dokonce bazénu, je sice super, ale také to stojí peníze. Teď však není řeč o hodnotě takového díla, ale hlavně o nutnosti pořizovat si různé preparáty na čištění vody. Bazénová chemie https://www.chlorito.cz/ nesmí chybět nikomu, kdo se chce koupat bezpečně.

Interiérový bazén

Tyto preparáty nejsou zrovna nejlevnější, ale na druhou stranu není nutné jich kupovat velké množství. Koupací sezóna beztak trvá jen pár měsíců, a to se přežít dá. Co ale koupit? Inu, možností je opravdu docela dost. Nejvíce se osvědčil chlór, který dokáže být skutečně vysoce efektivní a příliš nestojí. Má ale pár mušek v podobě dráždění pokožky a nepříjemného zápachu. To hlavně ve větší koncentraci. Alternativy jako jsou kyslíkové přípravky či mořská sůl se solonizační jednotkou jsou sice méně efektivní, na druhou stranu nepůsobí dráždivě. Problém je však i v tom, že jsou často o dost nákladnější.

Krytá plocha

Dalším efektivním způsob, jak udržet vodu v koupališti alespoň trochu čistou, je koupě speciální bazénové plachty. Ta by měla dokonale kopírovat obvod vodní plochy, jinak nedokáže zachytit všechny nečistoty. Existuje i solární alternativa, která funguje nejen jako ochrana, ale zároveň dokáže ohřívat vodu.