Veteráni jsou zase v módě víc, než dřív!

Samozřejmě to nebude jenom výsadou uvedené značky, ale obecně můžeme očekávat, že nejen právě Mercedes-Benz začne stavět nejen nová auta, ale také se budu vracet ke svým legendám. Mercedes-Benz se prozatím rozhodl, tedy pouze na zakázku, vyrábět díly ke staré legendě této značky a to 300 SL Gullwing.
Co by také ne? Jak už bylo řečeno, trendem je se vracet ke kořenům značky a k módním trendům historie. Ať už se bude jednat o vlasy, módu, líčení nebo auta, princip a myšlenka zůstává stejná.
model auta
Gullwingu bylo ve třech letech od roku 1954 vyrobeno pouze 1.400 kusů a již v té samotné době bylo považováno za ikonické vozidlo. Od té doby, vzhledem k počtu prodaných kusů, samozřejmě jeho cena enormně stoupá. Pokud byste našli v této době někoho, kdo by chtěl vůz dát pryč, dalo by vám to hodně práce, ale pokud už by se vám to podařilo, věřte, že takové kousky se nyní prodávají klidně až za desítky milionu korun. Pravdou je, že kdo by prodával jednu z nejlepších investičních věcí světa.

Majitelé těchto historických vozů však měli do této doby potíže s opravami, ale vzhledem k tomu, že se výrobce rozhodl vytáhnout staré archivní plány vozu a začít vyrábět na zakázku nejdůležitější díly modelu, může se stát, že ceny těchto vozů budou ještě šplhat výše. Však taky opravy a výměny dílů nebudou snadné. Podle Mercedesu každý dealera bude svému zákazníkovi podle čísla karoserie zajišťovat právě výrobu náhradního dílu, ať už to jsou povrchové panely, přední či zadní blatníky a některé části podlahy vozu. Tyto výměny však budou stále originálním dílem, takže jak bylo uvedeno, taková renovace ještě bude zvedat hodnotu veterána. Licencovaná firma, která výrobky dle historických plánů s nejnovějšími technologiemi vyrábí musí vyrábět díly, které perfektně padnou. Proto se nevyrábí pouze podle výkresů, ale v této době, kdy máme dostupné mapování původního dílu technikou 3D, se všechny kontrolují a následně teprve podle toho vyrábí.
mercedes 300 sl
Samozřejmě již v tuto chvíli probíhají diskuze o tom, zda vytáhnout i další archivní plány dalších typů veteránů a dá se očekávat, že se takových náhradních dílů dočkáme i u jiných značek.