Na co si dát pozor při výběru nového vozu

Jestliže jste se rozhodli, že si najdete nové auto, měli byste pečlivě zvažovat určité věci, při výběru vozu. Auto si můžete najít na internetových bazarech. Zde mají nabídku jak soukromí inzerenti, tak autobazary. Rozmyslet byste měli, zda budete chtít koupit naftové auto (na delší trasy), nebo benzínové na kratší. Jelikož je cena nafty a benzínu stejná, někde je nafta dražší, tak zde neuvádím ušetření peněz na naftovém autě. Další věcí je počet najetých km. Zde platí čím méně, tím lépe.
prostor autoservisu
Pokud se Vám bude chtít, vydejte se do autobazaru osobně, budete tak auta vidět přímo na vlastní oči a ne jen z fotek na internetu a možná zde narazíte i na vozidlo, kterého jste si na internetu nevšimli.
Pokud se domluvíte s inzerentem na schůzce a prohlídce auta, vždycky je dobré mít s sebou někoho, kdo rozumí autům a vyzná se v nich. Dotyčný si může všimnout i na oko neviditelných závad a tím Vám ušetří peníze i čas. Jestliže nemáte koho s sebou, můžete se domluvit v autoservisu na prohlídce vozidla. Stačí se domluvit s prodávajícím, zda mu to nebude vadit. Pokud mu to vadit bude, je dost možné, že na autě jsou skryté vady, o kterých Vám prodávající neřekl.
prodejce aut
Auto si můžete prověřit i přes systém Cebia. Zde naleznete, zda není na leasing, jestli je kradené, zdali je dovezené, nebo je z ČR, počet najetých km, pojistné události (nehody). Toto prověření je zpoplatněno určitou finanční částkou.
Vozidlo pořádně obejděte a zkontrolujte stav laku, pokud někde auto rezaví, je možné, že lak je špatně udělaný a auto bylo bourané. Případně se koroze časem může rozrůst po celém autě a vy tak budete muset zařizovat celolak, který není nejlevnější.
Hodí se také projížďka alespoň na 10-15 minut s někým, kdo už bude vědět co je špatně a co je dobře.
Jestliže najdete závady a budete vědět, kolik by stála jejich oprava, máte možnost požádat prodávajícího o snížení ceny, abyste mohli za sníženou částku provést opravy/u.
Nebojte se říct NE, pokud nemáte zájem.
Ptejte se na VŠE, co Vás napadne. Je dobré být o autě co nejvíce informován. Samozřejmě Vám prodávající může lhát, pokud ale budete mít s sebou člověka, který autům rozumí, je možné že o stavu auta Vám zjistí více, než ví sám prodejce.