Na co si dát pozor při výběru nového vozu

Jestliže jste se rozhodli, že si najdete nové auto, měli byste pečlivě zvažovat určité věci, při výběru vozu. Auto si můžete najít na internetových bazarech. Zde mají nabídku jak soukromí inzerenti, tak autobazary. Rozmyslet byste měli, zda budete chtít koupit naftové auto (na delší trasy), nebo benzínové na kratší. Jelikož je cena nafty a benzínu stejná, někde je nafta dražší, tak zde neuvádím ušetření peněz na naftovém autě. Další věcí je počet najetých km. Zde platí čím méně, tím lépe.
prostor autoservisu
Pokud se Vám bude chtít, vydejte se do autobazaru osobně, budete tak auta vidět přímo na vlastní oči a ne jen z fotek na internetu a možná zde narazíte i na vozidlo, kterého jste si na internetu nevšimli.
Pokud se domluvíte s inzerentem na schůzce a prohlídce auta, vždycky je dobré mít s sebou někoho, kdo rozumí autům a vyzná se v nich. Dotyčný si může všimnout i na oko neviditelných závad a tím Vám ušetří peníze i čas. Jestliže nemáte koho s sebou, můžete se domluvit v autoservisu na prohlídce vozidla. Stačí se domluvit s prodávajícím, zda mu to nebude vadit. Pokud mu to vadit bude, je dost možné, že na autě jsou skryté vady, o kterých Vám prodávající neřekl.
prodejce aut
Auto si můžete prověřit i přes systém Cebia. Zde naleznete, zda není na leasing, jestli je kradené, zdali je dovezené, nebo je z ČR, počet najetých km, pojistné události (nehody). Toto prověření je zpoplatněno určitou finanční částkou.
Vozidlo pořádně obejděte a zkontrolujte stav laku, pokud někde auto rezaví, je možné, že lak je špatně udělaný a auto bylo bourané. Případně se koroze časem může rozrůst po celém autě a vy tak budete muset zařizovat celolak, který není nejlevnější.
Hodí se také projížďka alespoň na 10-15 minut s někým, kdo už bude vědět co je špatně a co je dobře.
Jestliže najdete závady a budete vědět, kolik by stála jejich oprava, máte možnost požádat prodávajícího o snížení ceny, abyste mohli za sníženou částku provést opravy/u.
Nebojte se říct NE, pokud nemáte zájem.
Ptejte se na VŠE, co Vás napadne. Je dobré být o autě co nejvíce informován. Samozřejmě Vám prodávající může lhát, pokud ale budete mít s sebou člověka, který autům rozumí, je možné že o stavu auta Vám zjistí více, než ví sám prodejce.

Veteráni jsou zase v módě víc, než dřív!

Samozřejmě to nebude jenom výsadou uvedené značky, ale obecně můžeme očekávat, že nejen právě Mercedes-Benz začne stavět nejen nová auta, ale také se budu vracet ke svým legendám. Mercedes-Benz se prozatím rozhodl, tedy pouze na zakázku, vyrábět díly ke staré legendě této značky a to 300 SL Gullwing.
Co by také ne? Jak už bylo řečeno, trendem je se vracet ke kořenům značky a k módním trendům historie. Ať už se bude jednat o vlasy, módu, líčení nebo auta, princip a myšlenka zůstává stejná.
model auta
Gullwingu bylo ve třech letech od roku 1954 vyrobeno pouze 1.400 kusů a již v té samotné době bylo považováno za ikonické vozidlo. Od té doby, vzhledem k počtu prodaných kusů, samozřejmě jeho cena enormně stoupá. Pokud byste našli v této době někoho, kdo by chtěl vůz dát pryč, dalo by vám to hodně práce, ale pokud už by se vám to podařilo, věřte, že takové kousky se nyní prodávají klidně až za desítky milionu korun. Pravdou je, že kdo by prodával jednu z nejlepších investičních věcí světa.

Majitelé těchto historických vozů však měli do této doby potíže s opravami, ale vzhledem k tomu, že se výrobce rozhodl vytáhnout staré archivní plány vozu a začít vyrábět na zakázku nejdůležitější díly modelu, může se stát, že ceny těchto vozů budou ještě šplhat výše. Však taky opravy a výměny dílů nebudou snadné. Podle Mercedesu každý dealera bude svému zákazníkovi podle čísla karoserie zajišťovat právě výrobu náhradního dílu, ať už to jsou povrchové panely, přední či zadní blatníky a některé části podlahy vozu. Tyto výměny však budou stále originálním dílem, takže jak bylo uvedeno, taková renovace ještě bude zvedat hodnotu veterána. Licencovaná firma, která výrobky dle historických plánů s nejnovějšími technologiemi vyrábí musí vyrábět díly, které perfektně padnou. Proto se nevyrábí pouze podle výkresů, ale v této době, kdy máme dostupné mapování původního dílu technikou 3D, se všechny kontrolují a následně teprve podle toho vyrábí.
mercedes 300 sl
Samozřejmě již v tuto chvíli probíhají diskuze o tom, zda vytáhnout i další archivní plány dalších typů veteránů a dá se očekávat, že se takových náhradních dílů dočkáme i u jiných značek.

Vybíráme své první auto

Téměř každý řidič zažil to své první. A ať už bylo jakékoli, staré, rezaté, ojeté, nebo i nové, tak zkrátka bylo nejlepší. Existují však doporučení, jaké auto zvolit pro první a vlastní kontakt s vozovkou.
Vzhled?
Ano, vzhled by měl být jedním z prvků při prvního výběru auta. Cítit se dobře ve svém autě určitě přispívá i k příjemnému rozpoložení řidiče během jízdy. To je jedna věc týkající se vzhledu. Druhou věcí je také vzhled karosérie a motoru. Je to vlastně takovým prvotním signálem o kondici auta. Tedy v případě koupě auta ojetého.
prodejce vozu
Parametry
Když se vám jako začátečníkovi líbí vybrané auto, je dobré zjistit jeho parametry. Pro nováčka je bezesporu vhodnější auto menší velikosti. To napomůže k jeho jednodušší ovladatelnosti ve špatně přístupných místech. Co se týče jeho obsahu, nemělo by být příliš rychlé, ani příliš pomalé. Taková zlatá střední cesta. Dejme tomu třeba obsah 1.6, nebo 1.4 do dejme tomu 80kw. V potencionální nebezpečnosti mezi rychlým a pomalým autem není velký rozdíl. S tím pomalým může mít začínající řidič problém například v odhadu při předjíždění. S rychlým autem to zase může nezkušeného šoféra svádět sešlápnout mnohdy zbytečně plyn. U začátečníků je také doporučována manuální převodovka oproti té automatické, která při nejmenším snižuje učení řidiče poznávat jízdní vlastnosti. Pro začínajícího šoféra je asi vhodnější benzínový motor. A to především díky lepší zážehové práci motoru. Nemusíte se tak moc starat v zimním období o plynulý chod motoru.
pes za volantem
Pro nováčky se doporučuje dobrý komfort. Určitě je lepší se vyvarovat autům, které mají například okno na kličku, špatně ovladatelné rádio, nebo auta bez klimatizací. Důvod je prostý, absence této výbavy řidiče zbytečně rozptylují a mohou negativně ovlivňovat náš komfort při cestách. Čemuž je dobré vždy zabránit.

S uspokojením budete vybírat nové plavky


Každý rok jen hledáte další a další výmluvu pro to, že neoblékáte slušivé letní šatičky, krátké sukně, nebo dokonce plavky. Snažíte se schovat tukové polštáře, které se vám usadily na nejrůznějších nelichotivých částech těla. A sama před sebou se chlácholíte tím, že vaše váha přeci ještě není tak alarmující. Pravdou však je, že už dávno nejste spokojená se svou postavou a toužíte po tom, moci si zase obléci přiléhavé triko s výstřihem, plesové šaty bez ramínek a konečně i ty plavky.

metr na váze.jpg

Letos se vám váš sen splní

Při vaší cestě za štíhlejším já vám pomůže proteinová dieta. Jedná se o speciální program, který je sestaven z předpřipravených proteinových jídel. Jídla s vysokým obsahem bílkovin jsou odpovědí na spalování tuků. Jedná se o velmi příjemné hubnutí, kde nebudete pociťovat hlad ani nejrůznější chutě na sladkosti nebo tučná jídla. Program byl navržen tak, aby si jej každý zvládnul doma jednoduše připravit. Jídla jsou ve formě polotovarů, jsou chutná a velmi rychle zhotovená. Na výběr máte vždy sladkou i slanou variantu. Nemusíte mít obavy o množství stravy nebo její jednotvárnost. Proteinová dieta je sestavena tak, aby vám její dodržování bylo co nejvíce příjemné. Po několik krátkých týdnů se budete stravovat podle předem navrženého programu a postupně budete přidávat obvyklá jídla. Již po pár dnech pocítíte příval energie a úbytek kilogramů. Tukové polštáře budou opouštět vaše tělo tak rychle, že ani nestihnete zakoupit nové oblečení v menší velikosti a už vám bude opět volné.

štíhlá dívka.jpg

Proteinová dieta je konec jo-jo efektu

Velkou nepříjemností při nejrůznějších dietních režimech je především jo-jo efekt. Skutečnosti, že by se shozené kilogramy opět vrátily po skončení režimu zpět, se nemusíte bát. Je však třeba dodržet celý režim až do jeho konce. Pusťte se do změny ještě dnes a již brzy budete zkoušet nové slušivé plavky.