Všechna roční období jsou krásná

Většina lidí vnímá přírodní krásy kolem sebe. Třeba střídání ročních období, je úchvatnou záležitostí. Každé období nám přináší spoustu vjemů. Nejen, že se nám přímo před očima mění barvy rostlin a stromů, ale i vůně ve vzduchu, je pokaždé jiná. Každý člověk vnímá změny jinak a právě proto, že jsme každý jiný, je nám některé období bližší než druhé.
zimní krajina
Na střídání ročnících období, si uvědomíme rychlý koloběh života. Jaro vnímáme jako začátek nového života a očekáváme přísun nové energie. Po dlouhé zimě, se mnozí z nás cítí vyčerpaní a unavení. Probouzející se příroda, na nás působí velmi pozitivně. Je to tím, že se prodlužují dny a sluníčko společně s probouzející se přírodou, nám skýtá velké množství barevných vjemů.

Léto, vnímá pozitivně většina lidí, snad s výjimkou těch, kteří mají alergii na sluníčko. Večery jsou teplé a dlouhé, lákají k příjemnému posezení pod hvězdami a romantickým chvilkám. Koupání, dovolené, to vše nás příjemně a pozitivně naladí.
tráva u řeky
Podzim, roční období plné hřejivých a rozmanitých barev. Krásné barevné tóny od žluté až po červenou, jiné roční období nenabízí. Přesto na mnoho lidí padá pochmurná a nostalgická nálada. Na každém ročním období si, ale můžeme najít něco pozitivního. Hezkou chvilku můžeme zažít i za pošmourných dní, kdy déšť bubnuje do střechy, a my se můžeme začíst, do nějaké pěkné knížky.

Zima, také dokáže okouzlit svou ledovou krásou. Zasněžené stromy, sníh třpytící se ve slunci, rampouchy visící ze střechy, to vše je jedinečná podívaná. Zimu mají rády hlavně děti. Stavění sněhuláků a zimní radovánka, ale dokáží pobavit i dospělé.

Zkrátka, každé roční období je něčím krásné, jen se někdy musíme zastavit a naučit se na přírodu pozorně vnímat, dívat se a uvědomit si, že koloběh ročních období má svůj smysl. Protože, tak jako jsou proměnlivá roční období, tak se mění i náš život.