Google upraví aplikaci YouTube pro děti

YouTube Kids je samostatná aplikace pro chytré telefony a tablety, která poskytuje přístup k dílčím skupinám videí dostupných na hlavní stránce. Aplikace, kterou využívá přibližně 11 milionů rodin a uvedené na trh v roce 2015, zaznamenala od svého spuštění 70 miliard celkových zhlédnutí. Dosud se jedná o největší změnu aplikace, díky které Google umožní rodičům mnohem větší kontrolu nad obsahem, který mohou jejich děti vyhledávat a sledovat. Při kontrolách, které budou možné od druhé poloviny letošního roku, pak budou moci rodiče ručně schvalovat jednotlivá videa nebo kanály, ke kterým mají prostřednictvím aplikace přístup jejich děti, což jim umožní vybírat jednotlivá videa tak, aby se ujistili, že jsou pro jejich děti vhodná.
youtube logo
Google rovněž vytváří sbírky videí z důvěryhodných kanálů, jako je například Sesame Workshop a tým YouTube Kids, aby tak rodiče mohli vybírat pouze sbírky nebo témata, ke kterým chtějí, aby měly jejich děti přístup. James Beser, produktový ředitel YouTube Kids, uvedl, že volbou kanálů od důvěryhodných partnerů až po umožnění rodičům vybrat si každé video a kanál sami, umožňují rodičům kontrolu nad jejich dětmi jako nikdy předtím.
Kromě toho společnost omezí doporučování videa, které bude aplikace provádět, pouze na kanály, které byly ověřeny týmem YouTube Kids, pokud rodiče vypnou funkci vyhledávání v rámci aplikace. Dříve doporučení mohla zahrnovat obsah z jakéhokoli videa nebo kanálu přístupného v rámci aplikace YouTube Kids, tedy nejen z těch, které ověřuje tým společnosti Google.
malý kluk s tabletem
Google také mimo jiné tento týden zavádí v Evropě, Asii a na Středním východě možnost vytváření profilů na YouTube Kids, což znamená, že rodiče budou moci na sdílených zařízeních vytvářet individuální profily pro každé ze svých dětí. Beser zároveň uvedl, že současná verze aplikace bude stále k dispozici pro ty, kdo s ní jsou spokojeni.