I trampolína potřebuje náhradní díly

Je v celku běžné, že cokoliv používáme, tak se opotřebovává a čas od času je nutné některý díl vyměnit, aby vše zase fungovalo jak má. Každý se s takovým problémem již setkal. Nefungující součástka dokáže vyřadit z provozu celý přístroj nebo stroj a nás ještě pěkně potrápit. Jen si představte takový malý mobil, a když přestane pracovat jak má, to dokáže pěkně zamotat hlavu a vůbec překazit hodně věcí a plánů. A to bohužel platí i u trampolín.
kluci na trampolíně.jpg
Některé díly stárnou rychleji, než bychom chtěli. Na druhou stranu se ale nemůžeme divit, když konstrukce musí stát venku za jakéhokoliv počasí. Ať prší, je vítr nebo sluneční paprsky dosahují astronomických čísel. Asi nejvíce trpí celková plocha trampolíny, ale je třeba zkontrolovat i jiné součástky. Pokud není vše v naprostém pořádku, tak se skákání může stát místem úrazu a ne zábavy. Opotřebované díly přestávají být funkční a jsou nebezpečné.
pružiny na trampolíně.jpg

Co je třeba zkontrolovat:

Skákací plochu – může být někde protržená, zeslabená nebo jinak poškozená

Ochranné kryty pružin – svůj název mají odvozený od slova chránit, pokud by tuto funkci nenaplňovaly, tak může dojít ke zranění.

Pružiny – ani ty nevydrží věčně a navíc, pokud se trampolína bude často používat. Možná by bylo vhodné rovnou náhradní pružiny zakoupit společně s trampolínou a pokud možno s antikorozní úpravou. Když pak se nějaká vytáhne, tak ji snadno vyměníme.

Síť – ta je nejen skvělým doplňkem, ale zároveň úžasnou ochranou, že při dopadu na skákací plochu zabrání zranění. Je třeba ji zkontrolovat, zdali je pevná a bez trhlin.

Kotvící kolíky – bez nich by nebylo správně ukotvení, ale i oni podléhají opotřebení a je nutno je časem vyměnit.

Schůdky nebo žebřík – je prakticky důležitou součástí při výstupu na trampolínu a také vyžaduje nutnou kontrolu, aby zábava neskočila dříve, než vůbec začne.

V podstatě se jedná o vděčnou atrakci pro celou rodinu, ale je třeba myslet na to, že každá trampolína náhradní díly bude potřebovat a to dříve či později. Nemůžeme si myslet, že po aktivním používání bude vše tak, jak jsme si to zakoupili. Ale dobrá zpráva je, že špatná součástka se vymění a my skáčeme bezpečně dál.