Co nesmí chybět na zahradě


Když máte rodinný dům, tak máte spousty možností a výhod. Chcete mít krásnou zahradu? Nebo už jí dokonce máte. Záhony se vám množí nasazenými květinami, které kažkodu chvíli začnou kvést do své krásy. Stromy a keře se vám začínají zelenat. Jezírko, které jste si nedávno nechali vykopat a už je připravené k nasazení vodních rostlin a k vysazení rybek. Ale stále vám na té vaší krásné zahradě chybí? Co to může být? Přemýšlíte, kde budete teplé, letní večery trávit společně s rodinnou a nebo se svými přáteli.

U jezírka máte krásnou plochu, kde by mohl stát třeba altán, přístřešek a nebo ještě nejlépe pergola. Dokážete si představit tu oázu klidu, kde budete relaxovat, mezi rozkvetlými květy, kde budete slyšet zpěv ptáků a cítit doteky slunečních paprsků? Ano? Tak pergola je pro vás řešení.

dřevo

Pergoly cena

Určitě vás zajímá ta nejdůležitější položka a to je cena pergoly. Na trhu jich je nespočet a vy se musíte rozhodnout jaký typ pergoly je pros vás ten správný. Například jaké zastřešení by pergola měla být. Představ te si, že si budete muset vybírat z několika materiálů a ten co si vyberete, bude vaše pergola. Pokud se vám nebude líbit volně stojící pergola na zahradě, máte ještě možnost číslo dvě a to je upevnění do zdi třeba rodinného domu. Pergoly se nejčastěji staví ze dřeva a kovu.

hliník

Jakou si ale vybrat. Většinou lidé sáhnou po té kovové, která je z hliníku. Jsou na dnešní sobu moderní a můžete si konstrukci vybrat v jakékoliv barvě a taky údržba hliníkové pergoly je skoro žádná. Ale taky se od toho odvíjí cena. Samozřejmě je drahá o proti dřevěným pergolám, které jsou krásné už jen kvůli použitému materiálu. Samozřejmě dřeva. Je to prostě přírodní a na zahradu taková pergola patří, pokud na ní máte prostor. Pergoly ať už hliníkovou nebo dřevěnou si můžete po objednání postavit i sami, protože si můžete vybrat už z hotových výrobků a nebo si přímo necháte udělat tu svoji na míru, podle svých představ.