Stínící technologie 21.století


Sluneční paprsky jsou vítané hlavně všude tam, kde se lidí chtějí opalovat. Naopak nejsou příliš oblíbené například v brzkých ranních hodinách, kdy nás tahají z postelí nebo když se chceme dívat na televizi. Odrazy slunce v obrazovce dosti výrazným způsobem ničí celý zážitek. Naštěstí existují způsoby, jak se tímto problémem vypořádat – venkovní žaluzie. Jedná se o kvalitní, a hlavně efektivní stínící techniku, která dokáže slunečním paprskům zabránit ve stupu do pokoje.

žaluzie


Designově zajímavé


Důvodem, proč si zvolit venkovní žaluzie, a ne třeba daleko levnější druh stínění, kupříkladu jednoduchý závěs, je nejen efektivita, která je jednoznačně na straně žaluzií, ale také vizuální stránka věci. Tento venkovní doplněk totiž nemá být pouze praktickým, ale také má alespoň z části působit i dekorativně. I to je důvod, proč je dnes tak široký výběr různých druhů venkovních žaluzií. Jednotlivé modely mají celou řadu odlišností. Rozdíly jsou nejen ve velikosti, případně designu, ale rovněž také v barvě a odstínech. Každý si tak může zvolit stínění, které dokonale pasuje k jeho domu.

stínění


Jsou vhodné všude


Nejčastěji si lidé pořizují venkovní žaluzie pro své rodinné domky, ale v podstatě mohou fungovat jako stínění prakticky kdekoliv. V činžovním i panelovém domě, na chatě nebo třeba ve firmě. Záleží jen na vás, kam potřebujete nainstalovat stylové stínění. Obchodníků, kteří dnes tento druh žaluzií nabízejí, je celá řada. Nejlépe je vybrat si takovou firmu, která se zabývá nejen prodejem, ale rovněž i instalací. Pokud zvolíte opačný způsob, musíte počítat s tím, že mohou nastat komplikace. Délka samotné instalace je také vysoce individuální. V tomto případě nezáleží pouze na schopnostech montérů, ale také i na velikosti oken, jejich počtu a samozřejmě i složitosti přístupu. Jinak se totiž provádí instalace v prvním patře a jinak v šestém. Tak či onak, během jednoho, maximálně dvou dnů by mělo být všechno hotovo.