Služba státu pro zdraví

Ochránit své děti očkováním – ano nebo ne? Starší generace si určitě pamatuje, že už krátce po narození, byly jejich děti před mnoha infekčními nemocemi, úspěšně chráněny očkováním.
Ale od té doby, co u nás skončil socialismus, tak se ve jménu demokracie ozývají jak maminky, tak i mnoho kritiků, kteří jsou proti očkování. Neví se, kde se vzal u některých matek panický strach, že některé očkovací látky jsou pro jejich děti nebezpečné a i zbytečné. Domnívají se, že očkováním bude mít jejich dítě oslabenou imunitu a navíc, že mohou být i příčinou autismu.
imunitní obrana

  v  Ohledně očkování je mnoho sporných názorů. Diskuze probíhaly nejenom v televizních pořadech s rodiči, kritiky a odborníky. Ale je mnoho prokazatelných faktů, které dokazují, že očkování proti některým nemocem je velmi důležité a mělo by být povinné tak, jako dříve.                                                                                            
  v  Ať už se jedná o spalničky, tuberkulózu, záškrt, zarděnky, dětskou obrnu, tetanus a jiné – to vše je série očkování, které byly a jsou zárukou toho, že naše společnost je dostatečně chráněná a nehrozí tu epidemie. A pravé černé neštovice už nejsou celosvětově žádnou hrozbou.
  v  Pokud nechceme, aby tyto nemoci znovu propukly ve velkém měřítku, je očkování důležité.                 
Samozřejmě, že u některých jedinců, ať už se jedná o děti nebo dospělé, má očkování některé nežádoucí vedlejší účinky. Jako je například zvýšená teplota, bolestivý otok v místě vpichu očkovací látkou, vzácné jsou i některé zdravotní (kožní) komplikace. Ale to vše se dá vydržet a je to mnohem menší riziko, než prodělat případné infekční onemocnění.  
ruka s injekcí
   Kdyby náš stát zrušil očkování, které je povinné, tak by nám mohly děti začít umírat jako dřív, když očkování nebylo. Takže lidé by si měli uvědomit i to, že si nemusí povinné očkování platit

Cestování po světě je dnes samozřejmostí. A mnozí rodiče cestují i s malými dětmi. Hodně se mluví a píše o nemocech, která jsou způsobena streptokoky, pneumokoky a rotaviry. A především děti, senioři a lidé, kteří mají oslabené zdraví a slabou imunitu, patří do té nejrizikovější skupiny. Očkování proti těmto onemocněním je u nás dobrovolné. Platí se celé, nebo se nějaká částka doplácí. To už je v konkrétních nabídkách zdravotních pojišťoven. 
Podle posledních statistik je zjištěno, že přibližně 500 lidem každý rok očkování zachrání život a minimálně 150 000 lidí díky očkování neonemocní. A tím se chráníme proti případným epidemiím.