Nezařazené

Rychlost blesku a rychlost tisku

Vše se dnes točí okolo internetu a virtuální a kdovíjakých realit. Na internetu najdete vše a je to „prostor“ (nebo už brzo bez uvozovek?) kde můžete také dělat cokoliv. Můžete si vyhledat předpověď počasí právě tak jako to, co se za celý den stalo. Pojďme si zrekapitulovat, jaké dnes dostupné zdroje informací máme.
dotyk na obrazovce.jpg
Internetová média
Nejrozšířenější zdroje informací, které mají velice široké spektrum témat. Napíší o všem a vše co se stane, tak o tom bude napsáno. Informace díky těmto médiím letí rychleji než zvuk a šíří se tak mnohem rychleji než zprávy vytištěné v novinách. Na jednu stránku je dobře, že se lidé mají šanci dozvědět vše blesku rychle, ale není této rychlosti a mnohdy pochybné důvěryhodnosti těchto internetových médií trochu zneužíváno?
Rádio
Další, pomalu zapomenutý zdroj informací. Kdo si dneska ještě doma dobrovolně poslechne rádio za účelem zjištění nějakých událostí? Možná tak v autě, když se jedná o dopravní zpravodajství. Jinak je dnešní rádio plné hudebních kanálů. Není to špatně, jsou tam také hlášeny různé události, ale jak jsem říkal. Řeknete si „za půl hodiny jsou televizní noviny“ nebo „za půl hodiny budou v rádiu noviny“?
staré noviny.jpg
Sociální sítě
Poslední dobou velice využívaný způsob, jak rozšířit vesměs cokoliv. Přibližně před pěti lety jste na sociálních sítích byli za účelem socializace a hledání nových lidí, dnes si zde v klidu pořídíte kolo, najdete práci a ještě prodáte ledvinu za dva „lajky“. V mnoha ohledech také předčí hodně internetových médií, protože právě zde se sdílejí nejrůznější odkazy na nejrůznější události. Nebo jsou přímo psány na tyto sítě. Vše se tedy dává ještě mnohem rychleji do pohybu.
Papírové noviny a letáky
Zlatá klasika. Každý si snad alespoň jednou užil ten krásný zvuk šustících stránek novin při ranní kávě, kdy si pročítal svůj oblíbený sloupek anebo horoskop pro dnešní den. Avšak kupuje si je dneska někdo? Podle článku jsou dokonce i letáky ještě dobrý zdroj informací, který si stále udržuje svou oblibu. V čem ale pokulhávají za bratrem internetem, tak to je jejich fyzická podoba. Musí se vytisknout, kdežto na webu je informace hned do minuty.