Jak rychle vyřešit soukromí na vašem pozemku

Zakoupili jste rekreační nemovitost, kde se z jedné strany nachází přístup k obecní poměrně frekventované komunikaci? Ostatní části parcely jsou umístěné sice poměrně vhodně, co se týče zajištění soukromí, ale ta přední strana vám, jak se říká, nedá spát? Pak se nabízí jedno účelné a praktické řešení – betonový plot.

cihlová zídka

Betonový plot cena – to je položka, která vás bude https://www.databazeknih.cz/serie/nocni-strana-273 zajímat zřejmě na prvním místě. Budete ji pravděpodobně porovnávat s ostatními typy oplocení, ovšem berte na vědomí, že betonové desky poskytují ještě další výhody:

Jsou velmi tenké – takže z vnitřní strany plotu můžete ještě vysázet živý plot například z tújí a máte zajištěné dokonalé soukromí, protihlukovou a protiprachovou bariéru, a to vše obohacené zelení.

oplocení parcely

Dají se kombinovat s dřevem – plot můžete postavit buď jako celistvou zídku až do výšky dvou a půl metru, anebo vystavět pouze nízký sokl a ten doplnit dřevěnou nástavbou z podélných latí. Možností těchto kombinací je celá řada, stačí mít trochu tvůrčí fantazie a z oplocení se může dokonce stát honosná luxusní stavba. A schází-li vám inspirace, snadno ji načerpáte z některých hotových projektů na Internetu.

Jsou bezúdržbové – nemusíte je natírat fasádní barvou ani penetrovat, brousit a jakkoli jinak upravovat. Postačí, pokud je tu a tam očistíte od prachu a nánosů mechů, ale jinak se jich nemusíte desítky let vůbec všímat.

Desítky let – udávaná životnost betonových plotů je přibližně čtyřicet let. Toto je samozřejmě pouhý odhad, protože tak dlouho se nevyrábí a nejsou na trhu. Pokud se odhad nemýlí, jde o řešení pro dospělého člověka v produktivním věku v podstatě na zbytek života.

Výstavba na klíč – oplocení si můžete postavit sami, ale vzhledem k hmotnosti jednotlivých panelů se doporučuje svěřit výstavbu odborníkům na klíč. Ti vám poskytnou i záruku na oplocení v rámci smlouvy o dílo, takže budete mít jistotu, že plot při prvním silnějším větru zůstane netknutý na svém místě.