Co dělat v zimě? Lyžovat!

Zimní měsíce přímo vybízí k tomu, aby člověk zůstal doma a sledoval zasněženou a tichou krajinu za okny. Pro všechny sportovce by se tohle ale mohlo zdát jako obrovské utrpení. Běžecké trasy rozhodně k běhání vhodné nejsou, protože když není sníh, může být námraza. Turistika s teplotami klesajícími pod nulu se také nezdá jako dobrý nápad. Naštěstí, máme tu spoustu zimních sportů, které jsou stvořeny k tomu, aby se vykonávaly v chladu a mrazu. Co třeba takové bruslení nebo lední hokej? V létě by asi ledová plocha kluziště moc dlouho nevydržela, příkladně by náklady na chlazení asi nebyly zrovna nízké.

chlapec na lyžích

To samé se týká i stále populárnějšího curlingu, který se dostal i na olympijské hry. Nejoblíbenějším sportem zimy je ale pravděpodobně lyžování. Stačí se jen podívat, kolik nových sjezdovek a lyžařských areálů vzniklo v posledních letech. Málo to zcela určitě nebude. Kvalita českých areálu už v některých případech odpovídá rakouským sousedům, i přesto, že vysoké alpské pohoří si zde bohužel vykouzlit asi nezvládneme. Přesto se ale stále nacházejí jedinci, kteří preferují sousední Rakousko i se všemi jeho výhodami a nevýhodami. Vlastně to ale není tak docela dobrý nápad.

vlek na horách

Pokud se vám totiž nechce cestovat, ale lyžujete rádi, zkuste se podívat i po okolních areálech naší země a nebát se vyzkoušet nová místa, kde jste třeba ještě nikdy nebyli. Věřte tomu, že některé areály jsou opravdu velmi moderní a postavené na skvěle vybraném místě, takže se nemusíte bát, že si lyžování neužijete. Třeba ski čenkovice, které jsou mimochodem umístěné na rozhraní rovnou tří českých pohoří, toho nabízí opravdu hodně. Komfortní ubytování a stravování by mělo být samozřejmostí, ale 65 km běžecký tras, 5 sjezdovek a jedno z nejčistších ovzduší v naší republice už kdekdo nemá. Jestliže se na toto malebné místě vydáte, nelze jen popřát, ať si vše užijete a výlet dobře dopadne!