Co a jak prodávat online?

Pokud jste si mysleli, že online prodej je pouze doménou e-shopů, jste na omylu. Prodávat na internetu mohou i drobní živnostníci, či obyčejní lidé, kteří se potřebují něčeho zbavit. Jak na to, a co všechno můžete prodat?

S čím vším lze obchodovat na internetu?

Na internetu lze obchodovat téměř se vším. Drobní živnostníci zde prodají své rukodělné výrobky, pro které se nabízí větší dosah na potenciální klienty, než by tomu bylo ve stánku na náměstí. Obyčejní lidé pak mohou prodávat věci použité, i nové, pro které nemají využití. Co všechno prodáte na internetu?

online nákupy

  • Oblečení. Nošení, či nenošené oblečení lze na internetu prodat snadno, jelikož mnoho lidí ocení nižší cenu, šetrnost vůči planetě, a také fakt, že se pro něj nemusí belhat do second handu, kde mnohdy nenajdou to, co hledají. V Česku pak nejrychleji prodáte oblečení na stránkách Vinted, který existuje i jako mobilní aplikace. Obchodovat můžete i mimo zemi, a to prostřednictvím Zásilkovny, či jiné přepravní společnosti. Tím se vám otevírá větší množství potenciálních zájemců.
  • Nábytek. Použitý nábytek, který chcete vyměnit za nový, nemusíte hned vozit na sběrný dvůr. Práci vám ušetří zájemce, který si jej od vás za nízkou cenu rád odkoupí, a sám odveze. Nábytek prodáte na různých internetových bazarech, či dokonce na sociálních sítích.
  • Hračky. I dětské hračky, se kterými si již vaše dítě nehraje, mohou posloužit dál.
  • Věci do domácnosti. A to ať už nádobí a kuchyňské náčiní, povlečení, dekorace, nebo třeba i svíčky.
  • Automobil. Auta už dávno nemusíte vozit do bazaru, kde za jejich prodej získáte minimum peněz. Pohodlně je nabídněte na internetu, a kupec si sám přijede.
  • Knihy. Mnoho čtenářů rádo vrší knihy, až už je nemá kam dávat. Ty také můžete prodat na internetu, a to třeba na databázi knih, či na sociálních sítích.
  • A mnoho dalšího, jako elektroniku, nářadí, kosmetiku atd.

obchod v mobilu

Jak prodávat na internetu?

Chcete-li prodat věc co nejrychleji, a získat co největší možnou částku, je důležité použít co nejkvalitnější fotografie. Snažte se vše hezky naaranžovat, aby to působilo dobře. Automobil ve špinavé garáži, nebo tričko hozené na zaprášené podlaze prostě příliš mnoho lidí neupoutá. Důležité jsou také co nejpřesnější popisky.