Co je to sildenafil?


Pro muže, kteří mají problémy s erekcí je klíčová látka sildenafil, která je zde obsažená. Právě ta se používá k léčbě erektilní dysfunkce, která zahrnuje problémy s erekcí. Mimo jiné se tato látka používá k léčbě plicní hypertenze, která způsobuje, že v cévách, které zásobují plíce vzduchem, je příliš vysoký tlak.

U mužů, kteří mají problémy s erekcí, způsobí to, že dočasně zvýší průtok krve do cév, které vedou jejich penisem, a to v případě, kdy dojde k sexuálnímu vzrušení.

sildenafil

Viagra je dostupná pouze na lékařský předpis. Bez toho, aniž byste navštívili svého lékaře, si viagru nezakoupíte. Obvykle je k dostání ve formě tablet modré barvy. Cena za jednu tabletu je 300–400 Kč.

Nástup účinku sildenafilu je asi 30 až 60 minut po užití. Lze si ale viagru vzít až 4 hodiny předtím, než si plánujete mít sexuální styk.

To, že viagru užijete, samo o sobě erekci nezpůsobí. Muž musí být sexuálně stimulován a pociťovat sexuální vzrušení. To, ve spojení s užitím viagry zajistí, že se dostaví erekce.

sex

I u viagry se samozřejmě objevují vedlejší či nežádoucí účinky. Mezi ty nejčastější patří bolest hlavy, nevolnosti, problémy s trávením a také závratně. Objevuje se také typický vedlejší účinek viagry, a to je takzvané modré vidění. Ale nemusíte se bát, u většiny lidí se nedostaví vůbec žádné vedlejší účinky a u zbytku jen velmi mírné. Jen velmi málo uživatelů viagry má těžší nebo vážné vedlejší účinky a často je to ve spojení s jiným onemocněním, kterým daný muž trpí.

Dejte si ovšem opravdu velký pozor, pokud užíváte léky ze skupiny nitrátů. To jsou léky, které jsou podávané na léčbu bolestí na hrudi, které nazýváme angina pectoris. Kombinace sildenafilu a těchto léků by mohla u vás způsobit až nebezpečný pokles krevního tlaku. Pokud užíváte nitráty, lékař by vám viagru nebo jiný lék se sildenafilem vůbec neměl předepsat.