Na každý problém se najde řešení

Dobře víte, že péče o bazén není zrovna snadná záležitost. Je nutné neustále doplňovat chlor kvůli dezinfekci vody, stále sledovat hodnoty PH vody, aby chlorové přípravky správně fungovaly, odstraňovat mechanické nečistoty napadané do vody v průběhu koupání a tak dále a tak dále. Ovšem také už jisté dávno víte, že pokud k údržbě bazénové vody využíváte správné přípravky bazénové chemie a ve správném dávkování, že se nemůže nic stát. Ovšem problém může nastat už při napouštění bazénu. Už v této fázi byste měli provést první kontrolu vody za pomocí testeru, kvůli PH vody. A také byste si měli dávat pozor hlavně při napouštění bazénu podzemní vodou, protože tato by mohla obsahovat více volných iontů nejen železa, ale také hlavně vápníku či hořčíku, což by mohlo způsobovat nemalé problémy.

bazén s výhledem

Pokud tedy už víte, že voda, kterou napouštíte do bazénu má vyšší tvrdost, nebo pokud se Vám v bazénové vodě začnou objevovat bílé povlaky či dokonce vápenaté krusty, je nutné rychle zakročit. Je totiž jasné, že Vaše voda potřebuje tak zvaný změkčovač, kterým je tabletová sůl. Jde o čistý chlorid sodný určený k tak zvané regeneraci vody lisovaný do formy tablet, který Vám pomůže odstranit přebytečné ionty vápníku či hořčíku z vody čím zabrání jejich usazování na bazénovém zařízení. Tabletovou sůl lze používat i v domácích úpravnách vody, až tak je vysoká kvalita tohoto přípravku.

kruhy v bazénu

Jak tedy vidíte, opravdu na každý problém se najde řešení. Takže na jakýkoliv problém týkající se bazénu najdete řešení v přípravcích bazénové chemie či v příslušenství k bazénu. Potřebujete dezinfikovat vodu, stačí použít některé z chlorových přípravků nebo z přípravků kyslíkové chemie, potřebujete se zbavit řas, stačí využít přípravek proti řasám algicid, a co odstranění mechanických nečistot? Není nic jednoduššího než pořízení síťky, bazénového vysavače, kvalitní filtrace či filtračního materiálu. Stačí jen nakouknout do naší široké nabídky a jistě i na Váš problém se najde rychlé řešení.