Firma Coca-Cola bude prodávat i alkoholické nápoje

Coca-Colový boom však neustal ani po sametové revoluci. Objevovala se všude už i v plastových lahvích a někteří nadšenci, zejména vodáci, ji dokonce ředili červeným vínem a říkali tomu příznačně – houba.
Dnes se Coca-Cola chystá distribuovat do Česka i alkoholické nápoje. Nejedná se pochopitelně o žádnou „houbu“, nýbrž o Aperol, Cinzano, anebo známé Campari. Spolu s Coca-Colou, Spritem, vodou Bonaqua a Fantou mají všechny tyto nápoje společného jmenovatele. Tím je jediný distributor – americký koncern Coca-Cola Hellenic.
coca-cola víčka
Ten od roku 2018 bude na trh dodávat některé značky italského výrobce Gruppo Campari a z výhradně nealkoholického dodavatele se tím pádem stal distributor smíšený.

Firma má v České republice již vybudované jméno

Coca-Cola Hellenic nyní bude dodávat alkoholické nápoje do 17 zemí světa a v České republice je počínaje rokem 2018 v této oblasti nováčkem. Firma si klade poměrně vysoký cíl, stát se jedničkou na českém trhu u všech nápojů, jak nealko, tak i alkoholických. Zaměří se mimo jiné i na prémiové alkoholické značky, které by měly být jejím opěrným pilířem.
Coca-Cola však má v naší zemi vybudovanou již rozsáhlou distribuční síť a prodává se u nás obrovské množství výrobků pod touto značkou. Dá se tedy očekávat, že mezi dodavatele alkoholických nápojů vstoupí tato společnost jako platný hráč. Největším dovozcem lihovin je u nás společnost Rémy Cointreau a právě té odebrala Coca-Cola dovoz Campari, Cinzana a Aperolu.
nápoj coca-cola
Coca-Cola zřejmě také nezůstane jen u dovozu omezeného sortimentu, v plánu je realizovat distribuci tvrdého alkoholu, např. Jack Daniel’s whiskey a gin Bulldog.
V České republice se každý rok prodá přibližně 78 milionů litrů lihovin, což je přepočítáno na čistý líh 26 milionů litrů. Z tohoto množství tvoří zhruba 20% zahraniční značky lihovin. A nějaký výrazný úbytek konzumace lihovin se rozhodně neočekává. Češi se tedy nebudou jako názorově jednotný celek přiklánět ke kolalokově limonádě, kterou ve filmu prezentoval legendární Limonádový Joe.

4.3/5 - (19 votes)